Анкетування — успішний даний метод при пошуку Клієнтів і Представників.

Як відомо, основними споживачами косметики є жіноча половина людства. Що ж думають з цього питання наші жінки?

Для більш точного з’ясування думок про дану проблему було вирішено зібрати інформацію за допомогою соціологічного опитування методом анкетування.

Анкетування допомагає краще зрозуміти свого потенційного клієнта, виявити споживчий попит і оперативно дізнатися про зміни в смаках людей. За допомогою цього виду маркетингового дослідження можна отримати максимальний обсяг корисної інформації за короткий час. Якщо, звичайно, правильно скласти опитувальний лист.

Виділяють кілька великих і пов’язаних між собою етапів робіт при організації анкетування.

  1. Формулювання проблеми і постановка мети

Завдяки опитуванню можна описати переваги цільової групи, оцінити місткість ринку продуктів / послуг або ефективність проведеної рекламної кампанії, виявити механізм ухвалення рішення про покупку товару / послуги, визначити проблемні зони надання послуги і т.д.

  1. Вибірка респондентів

Найчастіше анкетування носить вибірковий характер, тобто Ви повинні чітко визначити цільовий сегмент своїх потенційних або реальних споживачів. В анкеті мають бути вказані загальні відомості про належність клієнта до тієї чи іншої групи (стать, вік, місце проживання, рід занять, освіту, рівень матеріального становища і т.д.).

Важливу роль в проведенні анкетування грає число респондентів: чим більше споживачів протестовано, тим об’єктивніше буде результат. При опитуванні рекомендується опитувати не менше 150 і не більше 2500 чоловік.

  1. Формування питань анкети

При створенні опитувального листа слід враховувати, що найчастіше респонденти зайняті і у них немає часу на спілкування з незнайомцями. Занадто велика кількість питань може їм набриднути, а надто маленьке — не надасть Вам повної картини дослідження. Згідно з рекомендаціями психологів, оптимальне для людського сприйняття кількість питань — від семи до десяти. Питання анкети бажано розташовувати від загальних до конкретних, від простих до складних. Задавати їх слід в логічній послідовності.

При складанні анкети, спирайся на мету дослідження. Наприклад, Ви хочете дізнатися думку клієнта про косметику або миючому засобі. Тоді задавайте питання, пов’язані з його здоров’ям, соціальним статусом і сімейним станом.

В анкеті мають міститися дослідні (безпосередньо про цікавить об’єкті) питання і уточнюючі.

Приклад дослідного питання: «Чи користуєтеся Ви послугами компанії Avon?» Або «Вам подобається товар фірми Avon?». Такі питання припускають готові варіанти відповідей.

Приклад уточнюючого питання: «Чому Вам не подобається продукція фірми Avon?» Або «Чим краще продукція компанії Avon, ніж аналогічна, вироблена компанією N?» На уточнюючі питання прийнято давати відкриті, розгорнуті відповіді.

Постарайтеся, щоб ваша анкета легко читалася, була лаконічна і зрозуміла на слух. Потрібно використовувати прості речення, без спеціальних термінів і професіоналізмів.

Не варто одночасно питати респондента про декілька об’єктів дослідження. Кожен питань анкети повинен бути спрямований на отримання тільки однієї відповіді. Наприклад, питання: «Яка Ваша улюблена марка одягу та як часто Ви її купуєте?» Складено невірно. Краще розділити його на дві частини: «Яка Ваша улюблена марка одягу?», А потім «Як часто Ви її купуєте?»

Дроблення питання легше сприймається респондентом, та й Вам при обробці анкети буде простіше аналізувати відповіді.

Не допускайте в питаннях двозначності. Наприклад, в питанні, що починається з фрази «Чи справедливо …», використовується суб’єктивне поняття.

Респонденту може бути неясно, як вірно відповісти і на запитання: «Який шоколад Ви віддаєте перевагу?» Одні люди подумають про торгову марку, інші про вид (білий, молочний, гіркий), треті — про ціну (елітний або недорогий).

Якщо Вам належить задати «особисті» питання (про вік, освіту, доходи або інтимної інформації, наприклад, про використання гігієнічних засобів), варто ввічливо пояснити клієнту важливість отримання такої інформації для результатів дослідження.

Наприклад, питання про вік і національності можна піднести так:

— Наступні питання будуть використані лише для того, щоб узагальнити інформацію про групах учасників нашого опитування;

— А зараз мені хотілося б задати Вам кілька запитань про … Я розумію, що вони носять дуже особистий характер, і тому Ваша думка є особливо цінною. Всі відповіді, які Ви дасте, — суворо конфіденційні ».

Метод анкетування досить успішний, якщо ви бачите зацікавленість в опитуванні, розгорнуті відповіді — це ваші потенційні клієнти. Також можна збирати номери телефонів, з приводу анкет, розігрувати подарунки за участь. Так ви здобудете необхідну довіру для подальшої співпраці, що допоможе в пошуку нових клієнтів, визначенні пріоритетів, та формування замовлень косметики згідно результатів досліджень.